SON DAKİKA

DİLKO İLE İNGİLİZCEYE YABANCI KALMAYIN

Dilko, Türk insanına İngilizce konuşturmayı hedef edinen bir felsefe ile 1977 yılında kurulan Dilko Altunizade’de 2 Yıla yakın zamandır dünya standartlarında dil eğitim hizmetini sürdürmekte. “Yaşam boyu eğitim felsefesi ile yola çıktığımız ilk günden bu yana edindiğimiz deneyim ve yabancı dil konuşabilen on binlerce Dilkolu en büyük referansımızdır” diyen Kurum müdürü Gözde Mercan ile eğitim metodları ve kurumun kendisi ve geleceğine dair keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

Gözde Hnm. İngilizce nasıl öğrenilir? Bu işin püf noktası ve tavsiyeleriniz nelerdir? Öncelikle İngilizce öğrenmek için gelen öğrencilerimize ilk tavsiyemiz bunu bir ders olarak görmemeleri oluyor. Dil öğrenmek severek yapılması gereken bir şeydir. Ve dil öğrenmenin birçok yöntemi vardır. Bu noktada kişinin kendisine en uygun olan öğrenme biçimini keşfetmek gerekiyor. Burada devreye biz giriyoruz. Tüm becerileri (konuşma, yazma, dinleme, dilbilgisi) kapsayan müfredatımızla her öğrencinin öğrenme biçimine hitap etmeye çalışıyoruz. Bir diğer tavsiyem ise öğrenilen her şeyi hayatlarına adapte etmeleridir. Etrafınıza baktığınızda İngilizceyle karşılaşamayacağınız bir an bile yoktur. Tabelalar, restorandaki menüler, İngilizce diziler, filmler, müzikler hatta oyunlar. İngilizce hayatımızın içinde ve bunu değerlendirmeliler, kendilerini maruz bırakmalılar ve tabii ki öncelikli olarak İngilizce konuşamamanın bir eksiklik olduğu ve geç kalınmışlık hissiyatından sıyrılıp, biraz çabayla ve istekle yapılamayacak hiçbir şeyin olmadığına inanmalılar. Hata yapmaktan korkmak ve mükemmeliyetçilik en büyük handikabımız. Bizim esas gayemiz ise kişiye bu özgüveni kazandırmak. Bize Birebir İngilizce hakkında bilgi verebilir misiniz? Sunduğunuz hizmetler

nelerdir? Birebir derslerimizde öğrencinin seviyesine, isteğine ve dili kullanacağı alana göre şekilleniyoruz. Genelde vardiyalı çalışan, vakit sorunu yaşadığından grup derslerine katılmayan ya da kısa sürede dili öğrenmek isteyen öğrencilerimiz için en uygun program oluyor. Özellikle de akademik bir sınava hazırlanan (Ielts, Toefl, Proficiency vb.) öğrencilerimizin tercihleri bu yönde. Biz sadece öğrenciyi, dili kullanacağı alan doğrultusunda paket programlara yönlendiriyoruz. Öğrencinin kaç ders saatine ve nasıl bir çalışma programına ihtiyacı olduğunun doğru belirlenmesi çok önemli bu noktada. Bunun yanı sıra aktivite programlarına da katılım sağlayıp grup dersi atmosferini de soluma imkânı sunuyoruz. Doğru program ve eğitmen atamasıyla istenilen sonuçlara hep ulaştık bugüne kadar.

 

 

Yorumlar

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*