SON DAKİKA

İSTANBUL OYUNCAK MÜZESİ ÇOK ANLAMLI BİR SERGİYE EV SAHİPLİĞİ YAPIYOR !

Soma’da yaşayan maden kazasından sonra, tamamı amatör fotoğraf gönüllülerden oluşan bir grup fotoğrafçının eğitim verdiği 68 Soma’ lı çocuğun fotoğraf karelerinden bir seçki, 10 Mayıs’ta İstanbul Oyuncak Müzesi’nde sergilenecek…

“Fotoğrafla çocuk olmak” adlı gönüllü fotoğrafçı grubunun, 13 Mayıs 2014’te yaşanan maden kazası sonrası Soma’ya gidip, 14-17 yaş arası okul çağı çocuklarına, yaşadıkları travmayı hafifletecek bir alışkanlık, hobi ve uğraş kazandırmak amacıyla fotoğraf makinesi hediye etmesinin ardından çocuklara 6 hafta süren fotoğrafçılık eğitimi vermesiyle başlayan projenin sonunda ortaya çıkan kareler herkes tarafından görülmeye değer.
Somalı çocuklarımızın gözünden dünyayı görebileceğimiz ve umudu içinde barındıran bu özel sergi 10 Mayıs- 1 Haziran tarihleri arasında İstanbul Oyuncak Müzesi’nde aileler ve çocuklarla buluşuyor.
Fotoğraflardan çok etkilendiğini söyleyen projenin yöneticisi Aysun Hürol , “…Bizim onların gözünde gördüğümüz ışığı, başkaları da görsün istiyoruz. Biz sadece 6 hafta süreli bir eğitim verebildik ama bu bile, onların içindeki yeteneği ortaya çıkarmaya yetti. Fotoğraflarda gençlerimiz, yaşadıkları ile umutlarını aynı karede birleştirebildiler. Kendilerine fırsat verildiğinde neleri başarabildiklerini gösterdiler. Bu müthiş bir şey. Kazanın yıldönümüne yaklaştığımız şu günlerde hafızalarımızı bu gençlerin pozitif bakış açısıyla beslemek istiyoruz. ” diyerek İstanbul Oyuncak Müzesi ev sahipliğinde Terraco A.Ş. sponsorluğundaki sergiye tüm İstanbul’luları davet etti.
Pazartesi hariç hafta içi 09.30-18.00, hafta sonu 09.30-19.00 saatleri arasında gezilebilecek sergi müze ziyaretçilerine ücretsizdir. Müze giriş ücretleri indirimli 7 TL, tam 10 TL’dir.

Yorumlar

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*