SON DAKİKA

Bu sene onun senesi; Tuba Büyüküstün

Son yılların en popüler yıldızlarından biri olan güzel oyuncu Tuba Büyüküstün bu seneye damgasını buracak gibi gözüküyor. Yapımcılığını Ay Yapım’ın üstlendiği perşembe günleri fırtınalar estiren Cesur ve Güzel dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile uyumlu bir ikili olan Büyüküstün, Ferzan Özpetek’in kendi kitabından beyaz perdeye aktardığı İstanbul Kırmızısı ile sinema severlerin karşısına çıkıyor. Başrollerini Halit Ergenç, Nejat İşler ve Mehmet Günsur’la paylaşan Tuba Büyüküstün’ün yaşamı ve çalışmalarını sizler için derledik...

4-412Kostüm Tasarımcılığından, dizi oyunculuğuna ;

Tuba Büyüküstün 5 Temmuz 1982’de İstanbul’da doğmuş, banka emeklisi bir anne ve elektronik mühendisi bir babanın tek çocuğu olan Büyüküstün, içe dönük, sessiz, utangaç, hiç konuşmayan bir çocukmuş, annesi ve babası sürekli çalıştığı için kendisine yetebilmeyi küçük yaşlarda öğrenmiş. İstanbul Özel Doğuş Okulları’ndan ve Mimar Sinan Üniversitesi Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı bölümünden mezun olduktan sonra dizilerde Kostüm Tasarımcısı olarak çalışırken duru güzelliği ile Tomris Giritlioğlu’nun dikkatini çeken Büyüküstün oyunculuk kariyerine adımını atmış.

Bir Yıldız doğuyor…
2003 yılında, Aydın Bulut’un yönettiği Sultan Makamı’nın son bölümlerinde rol alarak oyunculuğa adım atan oyuncu,
2004 yılında Çağan Irmak’ın yönettiği ve 1980 dönemi öncesindeki Türkiye’nin hikayesini anlatan Çemberimde Gül Oya dizisinde Zarife karakteri, 2004 yılında Cemal Şan’ın yönettiği Karadağ Cumhuriyeti Uluslararası TV Festival Bar’da ‘’En İyi Kadın Oyuncu’’ ödülünü getiren Gülizar rolü oyuncunun kariyerindeki dönüm noktalarından biri oldu.

Ve zirve…
2005 yılına Ihlamurlar Altında adlı drama dizisinde başrolü Bülent İnal ile paylaşan güzel oyuncu aynı yıl Babamla Oğlum adlı sinema filminde kısa ama etkili Aysun karakteri ile bir kez daha Çağan Irmak’la beraber çalıştı. 2006 yılında, Kadrosunda Jean Claude Van Damme’ide bulunduran komedi filmi Sınav’da Büyüküstün’ün yeni bir başarıya imCvEE6CCW8AAxSIMza attığı bir proje olarak zihinlere kazındı. 2007-2009 yılları arasında Asi adlı dizide Murat Yıldırım ile başrolü paylaştı. 2010-2011 döneminde Gönülçelen dizisi ile zirvedeki yerini sağlamlaştıran Büyüküstün’ün bu sefer ki partneri Cansel Elçin’di.

28 Temmuz 2011 tarihinde Onur Saylak ile Paris’te evlenen güzel oyuncu’nun 19 Ocak 2012 tarihinde Toprak ve Maya adlarında ikiz kızları oldu.

2013 yılında 20 Dakika adlı dizide İlker Aksum ile başrolü paylaşan Büyüküstün , bu dizideki rolüyle 42. Uluslararası Emmy Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu kategorisine aday gösterilerek, Emmy’e aday olabilen ilk Türk oyuncu ünvanını aldı. 2014 yılında UNICEF Türkiye’nin iyi niyet elçisi seçilen Büyüküstün, 5 Mart 2014 tarihinde yayınlanmaya başlayan Kara Para Aşk adlı dizide Engin Akyürek ile başrolü paylaştı. Kara Para Aşk dizisindeki Elif Denizer rolüyle İhracatın Yıldızları ödülünü alırken, yine bu rolü ve yardımseverliği nedeniyle 14. Uluslararası Giuseppe Sciacca Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu seçildi. 2015 yılının son aylarında sinemaya ağırlık vererek, biri kısa film olmak üzere Orman, Rüzgarın Hatıraları ve Dar Elbise filmlerinde rol aldı. 2016 yılında ise Halit Ergenç, Mehmet Günsür, Nejat İşler gibi önemli oyuncularla birlikte ünlü yönetmen Ferzan Özpetek’in İstanbul Kırmızısı filminde oynayan Büyüküstün, Kasım ayında başlayan ve halen Star TV’de devam eden Cesur ve Güzel dizisinde Kıvanç Tatlıtuğ ile birlikte başrolü paylaşıyor.

Yorumlar

Yorum

Bir yorum

 1. Whether you meet somebody on-line, in a social team, or start chatting with them at the bus stop, it’s important to always maintain safety in thoughts. Even when you’ve been introduced by buddies, you should be cautious about revealing personal particulars too rapidly.

  Setting up a digital telephone community in your business tends to make internal fax sending a breeze. It also connects co-workers, departments, as nicely as distant department offices more proficiently. This enables you to coordinate in the same manner by assigning get virtual sms number to pick workers, departments, and remote branches irrespective of place.

  It is essential that you develop a method for arranging your electronic files so that you can find them easily. 1 method is to utilize a master folder that then contains numerous sub-folders of information.

  To call from a foreign nation to the United States, dial the state’s AT&T USADirect accessibility number, and following the prompts, dial the free admission number of the contacting card. You’ll be proposed to select 1 of the languages and then enter your personal identification quantity. Dial one, location code and the quantity you demand following the PIN is entered. There’re also some countries where prepaid contacting is not permitted. Contact customer services to discover out.

  AT&T contacting playing cards do not have termination dates and might be utilized as lengthy as required and reload when required. All the money you invest to recharge your calling card will be available for contacting, as there are no concealed fees or monthly charges for utilizing the card or services. Additional minutes can be automatically connected to your account by merely contacting the consumer treatment line.

  Why is this so cool? First of all, a VoIP phone services could save you money every month by taking the place of your land line. Secondly, it could truly make your virtual phone system that a lot much more versatile if it can send a contact to any SIP-primarily based VoIP telephone service supplier. That’s why it’s so cool.

  http://www.lanesports-gaming.de/index.php?mod=users&action=view&id=92294

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*