SON DAKİKA

Sakinliğin Cenneti : So’u Spa – Wellness & Beauty

“Vücudunuza iyi bakın yaşamak zorunda olduğunuz tek yer orası”
kendinizi şımartın
Jim Rhon

Büyük şehirde yaşamanın birçok avantajları var ama dezavantajları da bir o kadar çok. Kent yaşamı insanları yoruyor. Hayatın tüm karmaşasından kaçıp yeşilliklere açıldığınızı hayal edin. Tamamen kendinizle ilgilenmek, bütün yorgunluğunuzu atmak istiyorsunuz. Keyfinize keyif katacak, vücudunuzu güzelleştirecek, dinlenirken zihninizi arındıracak hoş bir önerimiz var. Akasya AVM yanı Shaba Fitness’da bulunan SO’U Spa Wellness & Beauty cenneti ayaklarınıza getiriyor. Standartların çok üzerinde terapi hizmetleri, hamam bakımı, sauna, buhar ve güzellik üzerine alacağınız çeşitli bakımlar ile; SO’U’ya sizler için konuk olduk. İşletme sahipleri Tarkan Öksüz ve Metin Saçak ile mekana ve hizmetlerine kadar bir çok konuda keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik.

SO’U ismi nereden geliyor? Hikayesi nedir?
SO’U İngilizce So You nun kısaltılmasından oluşuyor. ‘’ Yani Sen ‘’ anlamında kullanılıyor. Yunanca’da ise; “ Su” anlamına gelmekte. SO’U markamızı, hikayemizin ve hedeflerimizin hayata geçireceği isim olarak tüketicilerimiz ile buluşturulmuştur.

Bu alana girilmesinde neler etkili oldu?
Spa & Welness sektörü özellikle son 20 yılda hızlı adımlar ile büyümekte. İnsanların sağlıklı yaşam konusunda daha
çok bilinçlenmesi ve farkındalığını arttırması da bu konuda büyük destek oldu. Öncelikle, bizim iyi bir SPA misafiri olmamız ve masaj terapilerinin aslında bir ihtiyaç olduğunun farkında olmamız sektöre girmemizde en büyük etken. Bundan sonrasında doğru lokasyon , doğru zaman ve doğru ekip üçgenini de sağladığımızda artık rolümüzü değiştirip masanın diğer tarafında olmaya karar verdik. Bu alanda sektör analizleri yaparak, gelişimini destekleyecek argümanlar sağladık. Alanında uzman kadrosu ile sektörü geliştirecek, insanlara kendilerini iyi hissettirecek özel bir alan yaratarak, butik bir platform sağladık.

SO’U Spa ne zamandır faaliyet gösteriyor?
SO’U Spa Wellness & Beauty Ağustos 2017 itibariyle Acıbadem Akasya Shaba Fitness Club içerisinde , misafirlerini ağırlamaya başladı.

Ne gibi hizmetler sunuluyor? SO’U’ya özel hizmetler var mı?
Merkezimizde Klasik, Derin Doku, Bali, Refleksoloji, Sıcak Taş Masajı, Medikal Masaj, Sporcu Masajı ve Aroma Terapi gibi masaj çeşitlerimizin yanı sıra, Geleneksel Türk Hamamı Bakımları da uygulamaktayız. Bu hizmetlerimizin artı olarak birkaç masaj tekniğini bölgesel olarak karıştırarak yarattığımız ve terapi sonunda misafirlerimizin özellikle günün stresini çok daha hızlı atabildikleri karma masajlarımız bulunmaktadır. Ayrıca güzellik üzerine Cilt Bakımları ve şuan çok popüler olan yüzde yüz sonuç veren bölgesel zayıflama hizmetimizde mevcuttur.

Kullanılan çok özel ürünler var mı?
Vücut bakımlarımızda bize özel hazırlanan ve tamamen organik peelinglerimiz ve maskelerimizi misafirlerimize derin doku masaj teknikleri ile uygulamaktayız. Bu özel ürünler sayesinde misafirlerimizin öncelikli tercihleri arasındanyer alıyoruz. Fark yaratmak ve ürün karmamızda her geçen gün daha efektif bir yelpaze ile tüketicilerimiz ile buluşmak ilkelerimiz ve sektörde ayrışmak için Ar-Ge çalışmalarımız arasındadır. SO’U olarak terapi ve masaj yağlarımızı kendimiz hazırlamaktayız. Terapi yağlarımız yüzde yüz organik saf zeytin yağı ve doğal aromalardan oluşmaktadır. Aromalar misafirlerimizin kendi seçimlerine bırakılmaktadır.

İstanbul’da SPA hizmeti veren çok fazla merkez var. Hangi yönlerinizle ayrışıyorsunuz?
SPA ( Selus Per Aqua ) nın kelime anlamı sudan gelen sağlık demek. Adında anlaşılacağı üzere bizim şifa kaynağımız su ile beraber terapilerimizde kullandığımız aromatik yağlar ve doğal taşlar. İşimizin hassas ve çok özel. Şehir otellerinin ve sağlık merkezlerinin artmasıyla beraber neredeyse her gün yeni bir SPA merkezi açılmakta. Bu durum ticari rekabet anlamında verimli olsa da SPA Ritualleri standarlarını korumak anlamında negatif yönde etkilemekte.
Tüm bunları göz önüne aldığımızda bizim temel farkımız ; misafirlerimizi ağırlamaya başladığımız andan itibaren, uğurlayana kadar SPA ritüallerine sadık kalarak hizmet kalitemizi korumak. Buna paralel sektörde ayrışmak ve iyi hizmet- faaliyetler ile anılmaktır.

Başarılı bir Spa merkezi işletmek için birçok uzmanlık alanına ihtiyaç duyulduğu bir gerçek. Doğru Spa yönetimi için temelde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bize başarılı bir yönetici olarak kendinizden ve çalışma prensiplerinizden bahseder misiniz?
Doğru Spa Yönetimi için temelde dikkat edilmesi gereken: Spa alanı içinde tüm birimlerin müşteri-misafir memnuniyeti adına standartlara uygun şekilde hizmet verilmesini sağlamaktır. Başarılı bir yönetici ekibini yönlendirmeli, motive etmeli, eğitmeli ve gelişimlerine katkıda bulunmalıdır.

Bu ay ve yakın zamanda misafirlerinize özel uyguladığınız kampanya ve indirimler var mı? Birde paket fiyatlarınız hakkında bilgi verebilir misiniz?
Yeni yıla özel hazırladığımız paketlerde size uygun paketi seçme şansınız var . İçeriğini kendinizin oluşturabileceği Masaj+hamam ya da Cilt Bakımı paketimizi 255.00 TL’ den alabilir, dilerseniz size ve en değerlilerinize hediye edebileceğiniz masaj seçeneklerinden %40 indirimden yararlanabilirsiniz. Cilt bakımlarında bu aya özel indirimler bulunmaktadır. SO’U Spa Welness Beauty’da kendiniz ve yakınlarınız ile kullanabileceğiniz toplu paketlerimiz de bulunmaktadır.

Ne kadarlık bir yatırımla devreye girdi?
Bulunduğumuz tesis içerisinde önceden herhangi bir SPA alanı olmadığından dolayı yeniden bir SPA alanı inşaa edildi. Demirbaş maliyetlerimiz ile beraber toplam yatırım maliyetimiz yaklaşık 1 Milyon Türk Lirasıdır. Bu yatırım ilk aşamada markanın daha etkin bir görünüm sağlaması, müşteri memnuniyeti ve sonrasındaki tüm reklam tanıtım ve diğer bütçeleri ile artış göstermektedir.

Hangi gruba hitap ediyor?
SO’U Spa Wellness & Beauty misafir ve üye profili A ve A+ segmenttir.

Bu konseptin büyümesi planlanıyor mu? Önümüzdeki 3 – 5 yıla ilişkin büyüme hedefleriniz neler?
Henüz daha çok yeni SPA olmamıza rağmen hedeflerimiz uzun vadeli ve büyük. Yavaş ama artan bir ivme ile büyüyerek şubeleri arttırmak istiyoruz. Bu süreçte en büyük başarı göstergemiz sadakatli misafirimiz sayımızdaki artış olacaktır. Şu aşama da referans sistemi ile büyüdüğümüzü belirtmek doğru olacaktır. 2018 yılı reklam ve tanıtım planlamalarımızda ise; sosyal sorumluluk, farkındalık, lokal ve ulusal anlamda büyüme çizelgemizi oluşturarak, bu yıl ve akabindeki yıllarda büyüme çizelgemizi sürdürmeyi hedefliyoruz.

SO’U’yu Avrupa yakasına ya da başka illere taşıma planınız var mı?
Tabi ki var. İlerleyen süreçte il ve iller bazında şubeleşmek 5 yıllık planlarımızın en başında yer almakta. Markanın gücü ve aynı titizlikteki işletme kriterleri ile işbirliklerimiz olması planlanmaktadır.

 
SO’U SPA – WELLNESS & BEAUTY
Çeçen Sokak, No: 46 Acıbadem (Akasya Avm Yanı, Shaba Fitness’da)
T: 0216 599 00 47 W: www.souspa.com

Yorumlar

Yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*